line

Giedrė Kilčiauskienė: „Eikime kurti muzikos, o ne diskusijų“

Giedrė Kilčiauskienė, „M.A.M.A“ metų muzikos apdovanojimuose pripažinta geriausia atlikėja, visiems savo muzikos gerbėjams pristato naują kūrinį ir siunčia atvirą dienoraščio formos laišką.

„Laimėjusi M.A.M.A. apdovanojimą sakiau: visada svajojau būti gera dainininke, bet niekada nesvajojau būti įžymybe. Taip, mano populiarumas nėra toks didelis, kaip kitų puikių dainininkių, nominuotų metų atlikėjos titului, esu įsitikinusi, kad nei viena iš jų nekūrė savo muzikos vien tik tam, kad būtų apdovanotos. Aš nesu tas veidas, kurį galite pamatyti televizijoje ar kiekvieną savaitę interneto portaluose. Užsiimu kūryba ir koncertais. Gal kiek alternatyviau, nors pati manau, kad dainuoju pop muziką ir džiazą. Bet man malonu, kad komisija įvertino mano du albumus, išleistus 2013 metais („Optinė apgaulė“ ir „Jazz miniatures“). Įtikti ir patikti visiems – neįmanoma.

Noriu pristatyti dar vieną dainą iš mano albumo „Optinė apgaulė“. Ji pati lėčiausia albume ir trumpiausiu pavadinimu „Ei“. Kaip ir visoms savo dainoms, tekstą ir muziką kūriau pati, o po to man labai padėjo džiazo muzikantai A. Polevikov, P. Volkovas, J. Valančauskas, D. Rudis, bei trimitininkas M. Vadoklis. Esu girdėjusi ne kartą, o po to ir įtikėjau, kad mano tekstai buitiški, tikiuosi – gerąja prasme. Idėjos kūriniams kyla iš apmaudo, išgyvenimų, bet dainoje pavirsta lengva ironija, kuri yra mano viena geriausių draugių.Pagaunu save kuriančią ir lakstančią po visą butą: ateinu į vieną kampą – šuo; nulekiu su popieriaus lapu ir įkvėpimu pasislėpti į virtuvę – tap, tap, tap dukra Saulė; šmurkšt pro durų plyšį su vos besilaikančiomis surimuotomis eilutėmis – Dominykas tapkių atėjo pasiimti; na, į tualetą neinu kurti, nes dar šūdas gausis :) Juokauju, kad tuomet lendu į orkaitę ir kepu saldžius tekstus, eksperimentuodama su aštriais sakiniais, pvz: “kas bus po manęs? dangus tikrai nesugrius”. Taip sukurta ir daina „Ei“, namuose, lakstant iš kampo į kampą.

Noriu padėkoti savo publikai, kurie ateina į mano koncertus, o taip pat tikiuosi, kad mano muziką išgirs dar daugiau žmonių. Ir dar labai noriu savo kolegų paprašyti: baikit pyktis dėl tų apdovanojimų! Popsas – blogai, alternatyva – vėl blogai… Viskas, apdovanojimai baigėsi. Eikime kurti muzikos, o ne diskusijų“.

Komentarai yra uždaryti.

line
Visos teises saugomos © 2013 | Dizainas ir programavimas IT&Designs